Jelikož nejde upravit profil, nemůžu to aktualizovat...
BLOG V REKONSTRUKCI - ČLÁNKY, INFORMACE, RUBRIKY, OBRÁZKY...
Mám v plánu totálně překopat design a články, menu...blog čekají velké změny! :)
PŘIDÁVÁM OBRÁZKY, UPRAVUJI ČLÁNKY...


Dračí dobrodružství

20. srpna 2012 v 20:06 | NikiRaider |  Blog a já
Není moc dlouhý, jelikož jsem to psala do soutěže a nějaký román by to neměl být... :)


Existence dračího přívěšku byla dlouho jen legenda. Až do doby, kdy začal vládnout císař Čchin Xian-ti, který přívěšek opravdu našel. Moc přívěšku ukryl do stromu, dnes známém jako Sangra de Drago, dračí krev. Čchin věděl, že nic není ztraceno navždy, a proto zařídil, aby se moc přívěšku skrytá ve stromu nikdy nedostala pryč.


Dlouho se nikomu živému nepodařilo najít přívěšek ani strom, protože Dračí trojúhelník se toho pokladu nehodlal jen tak vzdát. Ostrov Dragofire i s přívěškem upadl do hlubin zapomnění na tisíce let. Až do roku 1989. Lara Croft měla tou dobou 21 let a byla plně odhodlaná, že ten přívěšek najde. Začala o tom ale trochu pochybovat, když ji na Dragofire odmítal vzít každý kapitán. "Nai chansu. Kesshite." odpovídali všichni ("Ani náhodou. Nikdy."). Tomu místu říkali Ďáblovo moře.

O pokladu ostrova Dragofire se dozvěděl i kapitán Conrad Roth, hledač pokladů, který by pro peníze udělal téměř cokoli. Slíbil Laře, že ji na ostrov vezme. Když nastupovala na loď Endurance, ještě ani v nejmenším netušila, co ji potká.

Za několik hodin se Endurance dostala na území Dračího trojúhelníku. Byla tma a oblohu osvětlovaly jen mohutné blesky. Rozbouřené moře uvítalo nezvaného hosta stejně jako všechny před nimi - bouří. Netrvalo dlouho a Ďáblovo moře ukázalo svou pravou tvář. Z Endurance zbyly jen trosky na břehu ostrova. "Dragofire." vydechla Lara.

Začal boj o život. Byla ale odhodlaná přežít a ten přívěšek najít. O Čchinovi Xian-tiovi už slyšela hodněkrát a tak jeho příběh znala velmi dobře. Přečetla neuvěřitelné množství knih o všem, co se týkalo Dračího trojúhelníku, přívěšku, ostrovu nebo Čchinovi. Ten přívěšek prostě musí najít.

Trvalo jí pár hodin, než našla Rotha. S ním se cítila bezpečněji. Přece jenom, je dobrodruhem déle než ona. Má dost zkušeností s hledáním pokladů.
---
Seděli uprostřed pralesa pod jakýmsi stromem. Měl hladký kmen a bílé skvrny. Lara řízla do jeho kůry. Začala vytékat červená míza a tou si zkusila potřít škrábance. Míza se změnila v nějakou pěnu, podobající se mýdlu. "Je to on. Je to ten strom!" vykřikla Lara. "Sangra de Drago. Dračí krev." doplnil Roth. To byla ta moc - přívěšek měl moc uzdravovat.

O několik minut později našli vchod do podzemní místnosti. Byla to hrobka. Na zdech byly čínské znaky z doby císaře Čchina Xian-tia, tím si byla Lara jistá. "Musí tu někde být. Ten přívěšek." řekla Lara. A měl pravdu. Byl pohozený na zemi, kousek od sarkofágu císaře. A nebyl tam pohozený jen tak...byl tam umístěný záměrně. Jako past. Jakmile ho Lara zvedla, podlaha se začala chvět a celá místnost se začala hroutit.

Naštěstí stihli utéct včas. "To se dalo čekat." řekl nevzrušeně Roth. Najednou slyšeli známý zvuk. Vrtulník! "Jak se sem dostali??" divila se Lara. "To nevím, ale je to naše jediná šance jak se dostat domů. Tak pojď, půjdeme." řekl Roth a společně s Larou odkráčeli směrem k vrtulníku.

Bylo až k neuvěření, že se z toho ostrova dostali živí. Ti lidé jim zachránili život. A kdo to vlastně byl? Alister a Zip, největší přátelé Lary.

Winston doma netrpělivě přešlapoval. Jakmile se otevřely dveře, běžel s táckem v ruce všechny přivítat. Lařino první dobrodružství se jí tedy skvěle povedlo.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama