Jelikož nejde upravit profil, nemůžu to aktualizovat...
BLOG V REKONSTRUKCI - ČLÁNKY, INFORMACE, RUBRIKY, OBRÁZKY...
Mám v plánu totálně překopat design a články, menu...blog čekají velké změny! :)
PŘIDÁVÁM OBRÁZKY, UPRAVUJI ČLÁNKY...


Základní informace o TR

26. ledna 2012 v 17:12 | tombraider.ng |  TOMB RAIDER - obecně
Tomb Raider je hra, kterou vydává firma Eidos. Celá série her se dělí na novou a tzv. starou sérii, jelikož hru vyvíjeli dva různé vývojářské skupinky. Tu starou sérii, tu klasickou, ten úplně první díl, to mají na svědomí lidi z Core Design, kteří dokázali celou tuto úžasnou sérii vytvořit. Druhou, novou sérii si na triko vzala skupina lidí z Crystal Dynamics. Obě série mají něco do sebe. Ta stará, jelikož vyšla již v roce 1996, nemá grafiku nijak skvělou, ale i tak se skvěle hraje a je u toho plno zábavy, samozřejmě i akce. Crystal Dynamics jsou o nějakých pár let blíž k současnosti, což jde vidět i z grafické stránky hry.
Stará série má včetně Goldů (doplňující díly) 9 dílů. Nová série má dílů 4, ovšem když se počítá i díl, který (snad) vyjde v r. 2012, je jich 5.
Mezi díly staré série, tedy ty, které vytvořili Core Design patří:
○ Tomb Raider
○ Tomb Radier: Dagger of Xian
○ Tomb Radier: Adventures of Lara Croft
○ Tomb Raider: The Last Revelation
○ Tomb Raider: Chronicles
○ Tomb Raider: Angel of Darkness
...a díly doplňuijící:
○ Tomb Raider 1 Gold: Unfinished Business
○ Tomb Raider 2 Gold: The Golden Mask
○ Tomb Raider 3 Gold: The Lost Artifact
Mezi díly nové série se řadí:
○ Tomb Raider: Legend
○ Tomb Raider: Anniversary (ten je jen remake prvního dílu, tudíž se do série jako takové nezapočítává; nezařadí se do příběhu)
○ Tomb Raider: Underworld
○ Lara Croft and the Guardian of Light (také nezapadá do děje; je z izometrického pohledu - tedy z pohledu z výšky)
○ TOMB RAIDER (neoficiální názvy: Reborn, Reboot, Origins, A survivor is born)

Co se postav týče, ta nejhlavnější postava, jak už je známo, je Lara Croft. Hlava a pata celé série, všech dílů. Ale nemyslete si, že bude Lara na všechno sama. Např. v TR: Chronicles se přidá i Zip, PC expert, který vás bude doprovázet v dílech nové série společně s Alisterem Fletcherem, který miluje historii, takže Laře taky velmi pomáhá (abni jeden z nich však není v LC:GoL). V různých dílech jsou různé pstavy, ať už kladné, nebo záporné. Kromě dvou již uvedených postav jsou většinou všechny jiné kladné jen jednou v určitých dílech. Ty záporné, se většinou dalšího dílu ani nedožijí. Jednou z těch přeživších je i Jacqueline Natla, která se objeví v nejednom díle. Další postavou, která je ve více jak jednom díle je Amanda Evert, kdysi Lařina kamarádka. Vše se ovšem změnilo jednoho dne v Peru (viz. TR: Legend). Typickou Tomb Raiderovskou postavou je také věrný sluha rodiny Croftů, Winston Smith. I přesto, že ho Lara někdy zavře do mrazáku, je v sídle Croftů spokojený a svou práci má rád. Snadno ho ve starších dílech poznáte podle černého obleku s rukama nesoucíma jeho tácek, a na něm konvice s hrníčkama. Záporných postav je v téhle hře dostatek. Např. Larson Conway a Pierre DuPont, dvojka chlápků, kteří pro Laru nejsou zrovna největší hrozbou, dále pak již zmiňovaná Natla, bývalá královna Atlantidy, členka triumvirátu a velká protivnice Lary. Také podle toho dopadne.
Příběhová a dialogová stránka hry je také skvělá. Vtipné hlášky, které Zip s Larou a Alisterem běhm hry i ve videích pronesli, sjou výborné, což se netýká jen TR:L, ale také jiných dílů. Jedním z nich je TR5 (Chronicles), kde se pobavíte již na začátku hry. "Easy come, easy go." řekne Lara a nastaví ruku Pierrovi, který vzal kufříík s penězi, aby ji dal pusu. Pierre se o to pokusí, avšak marně, jelikož dostane ránu do obličeje ("Lehce nabyl, lehce pozbyl.")
Graficky je hra nádherně zpracovaná a dokáže vás vtáhnout již od prvního dílu. Samozřejmě čím novější, tím lepší grafika, ale také je pravda, že klasika je prostě klasika. Takže doporučuji nedělat stejnou chybu jako já a hrát hned od nové série, ale vychutnat si atmosféru hned od začátku - já se snažím tuto chybu napravit, a musím uznat, že je to opravdu skvělé.
Hudba je skvělá. Mě osobně se více zalíbila ta z nové série, ale tím nechci říct, že ta "stará" je špatná. Postupně tu dám kompletní soundtracky ze všech dílů, některé možná budou mít více verzí, protože jich mám víc stáhnutých. Skladby z této série her se skvěle poslouchají a někdy se u nich dá i usnout...to ale neznamená, že jsou nudné, jen že se skvěle hodí i když jdete spát. Některé soundtracky jsou opravdu neuvěřitelné.
Jedním slovem: DOPORUČUJI !!!!!!!!!!!!!!
P.S. Pokud jste tuto hru ještě nehráli, okamžitě byste to měli změnit, neboť jsem ještě nikdy nepoznala hru, která by mě takhle zaujala a která by se mi takhle líbila.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama