Jelikož nejde upravit profil, nemůžu to aktualizovat...
BLOG V REKONSTRUKCI - ČLÁNKY, INFORMACE, RUBRIKY, OBRÁZKY...
Mám v plánu totálně překopat design a články, menu...blog čekají velké změny! :)
PŘIDÁVÁM OBRÁZKY, UPRAVUJI ČLÁNKY...


Leden 2012

Konečně! Umím PNG! :)

31. ledna 2012 v 22:10 | tombraider.ng |  Blog a já
Vždy jsem obdivovala ty blogy a články, kde jsou obrázky vsazené volně do textu a není kolem nich žádné pozadí..a dnes jsem zjistila, jak se to dá udělat! Konečně! První jsem zkoušela oříznout obrázek, zkopírovat a vložit do textu, ale nešlo to..a pak jsem zjistila, že stačí udělat obrázek ve formátu PNG..no, jsem opravdu nadšená :)

Sice ještě něco musím doladit, ale snad někde najdu návod, jak udělat i složitější obrázky :)

Základní informace o TR

26. ledna 2012 v 17:12 | tombraider.ng |  TOMB RAIDER - obecně
Tomb Raider je hra, kterou vydává firma Eidos. Celá série her se dělí na novou a tzv. starou sérii, jelikož hru vyvíjeli dva různé vývojářské skupinky. Tu starou sérii, tu klasickou, ten úplně první díl, to mají na svědomí lidi z Core Design, kteří dokázali celou tuto úžasnou sérii vytvořit. Druhou, novou sérii si na triko vzala skupina lidí z Crystal Dynamics. Obě série mají něco do sebe. Ta stará, jelikož vyšla již v roce 1996, nemá grafiku nijak skvělou, ale i tak se skvěle hraje a je u toho plno zábavy, samozřejmě i akce. Crystal Dynamics jsou o nějakých pár let blíž k současnosti, což jde vidět i z grafické stránky hry.
Stará série má včetně Goldů (doplňující díly) 9 dílů. Nová série má dílů 4, ovšem když se počítá i díl, který (snad) vyjde v r. 2012, je jich 5.
Mezi díly staré série, tedy ty, které vytvořili Core Design patří:
○ Tomb Raider
○ Tomb Radier: Dagger of Xian
○ Tomb Radier: Adventures of Lara Croft
○ Tomb Raider: The Last Revelation
○ Tomb Raider: Chronicles
○ Tomb Raider: Angel of Darkness
...a díly doplňuijící:
○ Tomb Raider 1 Gold: Unfinished Business
○ Tomb Raider 2 Gold: The Golden Mask
○ Tomb Raider 3 Gold: The Lost Artifact
Mezi díly nové série se řadí:
○ Tomb Raider: Legend
○ Tomb Raider: Anniversary (ten je jen remake prvního dílu, tudíž se do série jako takové nezapočítává; nezařadí se do příběhu)
○ Tomb Raider: Underworld
○ Lara Croft and the Guardian of Light (také nezapadá do děje; je z izometrického pohledu - tedy z pohledu z výšky)
○ TOMB RAIDER (neoficiální názvy: Reborn, Reboot, Origins, A survivor is born)

Co se postav týče, ta nejhlavnější postava, jak už je známo, je Lara Croft. Hlava a pata celé série, všech dílů. Ale nemyslete si, že bude Lara na všechno sama. Např. v TR: Chronicles se přidá i Zip, PC expert, který vás bude doprovázet v dílech nové série společně s Alisterem Fletcherem, který miluje historii, takže Laře taky velmi pomáhá (abni jeden z nich však není v LC:GoL). V různých dílech jsou různé pstavy, ať už kladné, nebo záporné. Kromě dvou již uvedených postav jsou většinou všechny jiné kladné jen jednou v určitých dílech. Ty záporné, se většinou dalšího dílu ani nedožijí. Jednou z těch přeživších je i Jacqueline Natla, která se objeví v nejednom díle. Další postavou, která je ve více jak jednom díle je Amanda Evert, kdysi Lařina kamarádka. Vše se ovšem změnilo jednoho dne v Peru (viz. TR: Legend). Typickou Tomb Raiderovskou postavou je také věrný sluha rodiny Croftů, Winston Smith. I přesto, že ho Lara někdy zavře do mrazáku, je v sídle Croftů spokojený a svou práci má rád. Snadno ho ve starších dílech poznáte podle černého obleku s rukama nesoucíma jeho tácek, a na něm konvice s hrníčkama. Záporných postav je v téhle hře dostatek. Např. Larson Conway a Pierre DuPont, dvojka chlápků, kteří pro Laru nejsou zrovna největší hrozbou, dále pak již zmiňovaná Natla, bývalá královna Atlantidy, členka triumvirátu a velká protivnice Lary. Také podle toho dopadne.
Příběhová a dialogová stránka hry je také skvělá. Vtipné hlášky, které Zip s Larou a Alisterem běhm hry i ve videích pronesli, sjou výborné, což se netýká jen TR:L, ale také jiných dílů. Jedním z nich je TR5 (Chronicles), kde se pobavíte již na začátku hry. "Easy come, easy go." řekne Lara a nastaví ruku Pierrovi, který vzal kufříík s penězi, aby ji dal pusu. Pierre se o to pokusí, avšak marně, jelikož dostane ránu do obličeje ("Lehce nabyl, lehce pozbyl.")
Graficky je hra nádherně zpracovaná a dokáže vás vtáhnout již od prvního dílu. Samozřejmě čím novější, tím lepší grafika, ale také je pravda, že klasika je prostě klasika. Takže doporučuji nedělat stejnou chybu jako já a hrát hned od nové série, ale vychutnat si atmosféru hned od začátku - já se snažím tuto chybu napravit, a musím uznat, že je to opravdu skvělé.
Hudba je skvělá. Mě osobně se více zalíbila ta z nové série, ale tím nechci říct, že ta "stará" je špatná. Postupně tu dám kompletní soundtracky ze všech dílů, některé možná budou mít více verzí, protože jich mám víc stáhnutých. Skladby z této série her se skvěle poslouchají a někdy se u nich dá i usnout...to ale neznamená, že jsou nudné, jen že se skvěle hodí i když jdete spát. Některé soundtracky jsou opravdu neuvěřitelné.
Jedním slovem: DOPORUČUJI !!!!!!!!!!!!!!
P.S. Pokud jste tuto hru ještě nehráli, okamžitě byste to měli změnit, neboť jsem ještě nikdy nepoznala hru, která by mě takhle zaujala a která by se mi takhle líbila.

Od Sosííka

22. ledna 2012 v 21:57 | tombraider.ng |  Diplomky

Granát

22. ledna 2012 v 20:13 | tombraider.ng |  Návody a různé rady
Tohle není návod na opravdový granát, který zabíjí. Je to pouze návod, jak udělat něco, co do vzduchu vyhodí plno fazolí.. dělám si srandu, ale i tak by se to dalo napsat, protože děj, který se u toho děje je opravdu stejný.

Suroviny:
○ záchodová rulka
○ karton, nebo nějaký velmi tvrdý papír
○ luštěniny (jakékoli - buď fazole, hrách, čočka...)
○ petarda (třeba Pirát)

Postup:
○ První se musí rulka, tedy hlavní surovina trochu zkrátit, tak aby se tam vešla petarda a vyčníval je kousek pro zapálení.
○ Jeden konec se rulky se zalepí s kartonem, vznikne tedy taková nádobka.
○ Potom se do středu nalepí na zadělanou stranu petarda (třeba lepící pistolí).
○ Zbytek obsahu rulky se zaplní luštěninou. Může se také přidat hladká mouka, aby to při vybuchnutí mělo nějaký efekt.
○ Pak se do kartonu udělá dírka, aby jí prošel vrch petardy. Když tam je, připevní se karton k rulce.
○ Vše zkontrolujte, jestli vše dobře drží pohromadě.
○ Může se různě pokreslit, ať vypadá jako granát.
HOTOVO! Po zapálení a vybuchnutí může mít dostřel 5 - 15 metrů, takže doporučuji se dostatečně vzdálit, aby vás nezasáhla nějaká fazole. :) A aby to nebyl třeba headshot.. :)

Profil šíleného člověka

22. ledna 2012 v 20:12 | tombraider.ng |  Blog a já
Než začnu psát, nemyslete si prosím podle názvu, že jsem nějaký šílenec..jsem normální člověk..tedy doufám, že jo. :) No, tady je profil, který vám bude muset stačit, aby se vám alespoň trochu vyjasnilo, kdo opravdu jsem.. :)
Všechno je psáno k dnešnímu datu 18.1.2012, takže postupem času, se to asi bude měnit..ale pokud profil aktualizuju, vždy napíšu, kdy to bylo.

Hlavní info
Jméno: Nikol (Nikča...třeba)
Přezdívka: tombraider.ng, larangcroft, učitel fyziky mi dokonce někdy říká Tomb Raider :) (třeba se stalo, že jsme měli hodnotit nějakou prezentaci a on na mě: "Co na to říká Tomb Raider?")
Datum narození: 2.12.1997
Stav: živá, svobodná duše
Jazyky, které se snažím umět: nejvíc asi česky, anglicky se učím :)
Kde a s kým bydlím: v bytě s mamčou, ségrou Verčou - ona si říká Natla a mě Lara (asi chápete, jak to u nás někdy vypadá..), ještě je u nás babička a teta (no, my jsme spíš u ní) a kromě několika pavoučků, co tu někde žije jsme doma sami..
Jak vypadám
Jednoduše: strašně
Výška: 170 m (nechybí mi někde písmenko?) :)
Barva očí: hnědá
Barva vlasů: dívná..taková světle hnědá - ale já chci mít vlasy tmavší..proč asi, že? :)
Doplňky: brejle - ty mi někdy vadí, když jdu na bazén jsem slepá jak kraken - já chci vidět normálně!!

Koníčky
Když jsem doma: psát na blog, hrát TR a někdy jiné hry, kreslit, něco vyrábět, někdy vařit, číst, poslouchat hudbu
Pokud jsem venku: poslouchat hudbu, představovat si různé věci - vidím to téměř živě, třeba jednou hodně dávno, jsem přeskočila jedoucí auto..výlety...
Jestliže jsem ve škole: psát - pořád, kreslit - občas, poslouchat hudbu - ve výtvarce můžem,
Celkově: psát, kreslit, Tomb Raider, Assassin's Creed, Need for Speed, chodit na výlety, poslouchat hudbu...

To jsem celá já
Životní cíl: To tu nenapíšu, to opravdu nevím...
Co opravdu nesnáším: Když někdo dělá z pavouka (komára) kentaury (velblouda), nebo něco příliš složitě, taky ty namyšlené baby, které bych nejradši vyválela ve sněhu a koukala se, jak se málem rozbrečí, že si namočily novou bundu - od toho je příroda, pořádně se vydovádět, a co je opravdu nejhorší - když někdo dělá ze sebe něco co není a lže..to fakt nenávidím..
Co naopak miluju: Když jsem sama, ale někdy jsem ráda, že u mě někdo je..nebo prázdniny.
Oblíbená muzika: Nejrůznější soundtracky, hl. TR, písničky - to je těžké, konkrétního interpreta totiž nemám...určitě to nebude rap, hiphop a podobné věci..to fakt nemusím..
Oblibené pití a jídlo: pití - třeba čaj, občas minerálku..a jídlo: špagety, brambory, rizoto, ...
Nej film: Zapomenutý ostrov, TR :)...různé, hlavně akční, dobrodružné, válečné, thrillery..ale někdy i komedie..podle toho, jakou mám náladu..
Vztah ke knihám: Pokud je nějaká, co mě opravdu baví, což se u příběhů vzhledem k tomu, že jsem moc nečetla nestalo, tak čtu ráda..ale kniha která mě baví je třeba Robinson Crusoe (J.V.Pleva..)
Nejlepší místo: Někde v přírodě, nebo naopak ve velkém městě
Moje budoucnost: Je neznámá..Nejde o to, že bych se bála smrti, já jen nechci být u toho, až se to stane.. :)
Nejhezčí barvy: černá, zelená, hnědá, modrá...
Největší koníček, aneb co ke mně neodmyslitelně patří: Tomb Raider, výlety, psaní..

A pokud by jste se mnou chtěli na výlet....nevím..mamka se mě jednou ptala, kde bych chtěla jít..kromě toho, že jsem jí vyjmenovala skoro všechny místa světa, jsem se taky zmínila o "drsném výletu" co bych moc chtěla.. Definice zní takto: Tzv. drsný výlet je výlet, kde musíte počítat se vším, tedy např. s tím, že skončíte i s oblečením ve vodě, nebo pojedete domů ve stavu, že budete vypadat, jako by jste právě přežili 2 roky na opuštěném ostrově.
Fotky:

Já a blog - hl. info

22. ledna 2012 v 20:11 | tombraider.ng |  Blog a já
Takže, rozhodla jsem se dát tady něco málo o mě, aby jste věděli, kdo je veskutečnosti ta, co tu píše články. Pokud chcete vědět informace o mě, tj. co jsem vůbec za stvoření (možné je všechno, třeba jsem Doppelganger), kolik století zpět jsem se narodila (možná mi nebudete věřit, ale opravdu ještě nemám 3 století za sebou..), ve kterém místě na světě žiju (třeba jsem právě teď někde v pralese pod stomem) a co mě zajímá (to bude těžké uhodnout..), kdo to opravdu chce vědět, vše se dozví tady v Profilu jednoho šílenéo člověka. Nezaspomeňtě si přečíst PRAVIDLA, protože jejich porušení by mohlo mít následky strašlivě zlé, a to by asi nikomu nebylo úplně jedno. Pokud se však najde někdo, kdo by i přes to udělal něco, co je zakázáno, podle jasně napsaných pravidel, dostane se do Seznamu na odstřel, jehož zápis je nesmazatelný a který bych ráda dala přečíst Laře Croft (podle názvu seznamu asi tušíte, co by udělala..). Také zde najdete Návody na různé maličkosti i veličkosti (pokud vám druhé slovo moc nedává smysl, nebojte, nejste sami - přinejmenším jsem na vaši straně já). Na tomto blogu také najdete různé Zajímavosti ze světa TR, ale i zajímavosti Mimo TR. A pokud vám nestačí zajímavosti, rovnou se koukněte na hlavní rozcestník Tomb Raider. Pokud by jste si spíš něco stáhli, nainstalovali a zahráli, nebo poslouchali soundtracky a jiné skladby, nebo třeba jen zkusili stáhnout nejrůznější programy a jiné věci, stačí kliknout na slovo Download. A pokud vás berou soutěže, kvízy a jiné hlavolamy, stačí se kouknout na Kvízy a otázky. No, a než odejdete, zanechte nějaký vzkaz třeba v Návštěvní knize.

Omlouvám se, že některé odkazy ještě nejsou aktualizované, ale pokusím se vše aktivovat postupně.

Hlavní rozcestník TR

22. ledna 2012 v 19:59 | tombraider.ng |  TOMB RAIDER - obecně
Tomb Raider..když se řekne tohle slovo, asi každý si hned vybaví Laru Croft, hlavní hrdinku celé série, bez které by tahle hra nemohla být. Samozřejmě ani film by nemohl bez této postavy existovat - vždyť je v samotném názvu! No, tuhle hru i Laru zná asi každý člověk, vyjímaje některé starší lidi ale i ostatní..ti by to měli ihned napravit, protože jak jednou tuhle hru i Laru ponají, někdo se od ní už nebude chtít vzdálit ani na vteřinku..což, dá se říct, je i můj případ..možná tu toho zatím moc nemám, ale věřte - Tomb Raider a já - to je nerozlučná dvojice. A proto, dávám tu rozcestník TR, který snad ulehčí vyhledávání..vyhledávání věcí, co se týkají TR samozřejmě. :)

Pokud máte zájem dozvědět se něco o téhle skvělé hře, můžete se kouknout na nějaké informace, týkající se TR, ale pokud chcete vědět spíš něco o Laře Croft, nejdůležitější postavě, stačí kliknout na info právě o ní. Snad tam najdete, co potřebujete. V těchto informacích je mnoho věcí o celé sérii, Laře Croft, ale také o zbraních, zemích a postavách, které jsou vždy rozděleny podle určitých dílů.
K Tomb Raideru bezpochyby patří také historie a mytologie, takže pokud by jste se chtěli něco dozvědět o techto věcech, klikněte na historii a mýty. V tomto odvětví je hodně věcí o životě dávných civilizací, o jejich zvycích, o tom, které uctívali bohy, který z nich byl nejmocnější, najdete zde také různé příběhy a "pohádky", které jsou zahrnuty právě v mytologii.
Lara je postava velice zvláštní, což dokazuje i to, že po celou dobu jejího (tedy i vašeho) dobrodružství se nikdy nepotřebovala najíst, napít, nebo to, co každý z nás umí udělat sám . tedy potřebu někdy zajít na WC. Ovšem, jak už asi víte, v novém TOMB RAIDERu bude opak pravdou. Lara bude muset jíst i pít. Velkou roli bude tedy hrát přežití. A protože ztroskotání, nebo nějaká jiná situace, kde budete život sržet ve svých rukách asi není zrovna dvakrát to, co byste chtěli zažít, dávám sem i něco málo o tom, jak se dá přežít. Velice se o to zajímám a baví mě to, takže bych to tu dala, i kdyby se to netýkalo TR. Tyto informace (asi) nikde neseženete (pokud čtete na webech), jelikož je to má tvorba. Samozřejmě, že jsem tyto věci nesehnala jen tak z ničeho nic. Také mám zdroje..pokud by někdo něčemu nerozuměl, může se podívat na dokumenty, které jsou v sekci Download.
Každá oblíbená věc, je něčím zajímavá. A TR není vyjímkou, právě naopak. O TR je zajímavostí opravdu nesčetné množství, a pokud by někdo chtěl něco z nich poznat, můžete kouknout na zajímavosti ze světa TR, ale i zajímavosti mimo TR.
K Tomb Raiderům patří také angličtina. Dabovaná hra by byla možná super, ale originál je prostě originál. Lařin hlas, ale i hlas ostatních jsou prostě nenahraditelné. Někdo ovšem tak zdatný v AJ není, proto sem dávám překlad cutscén, který je v každém díle zvlášť. Tím nechci říct, že já jsem v tomto jazyce skvělá, jen se mi angličtina hrozně moc líbí a TR mi taky velice pomohl s mou zásobou. Některé díly mají ale i české titulky, takže překlad není tak těžký.. :)

Omlouvám se, že některé odkazy ještě nejdou odkliknout nebo v nich nic není. Postupně budou zpřístupněny všechny, ale zatím je nemám všechny napsané, takže, trpělivost prosím.. :)

Který záporák vyhraje? - nová série

22. ledna 2012 v 1:35 | tombraider.ng
V každém díle je někdo, koho se potřebujeme zbavit. Většinou se do cesty postaví zvířata, nebo jiné potvůrky..ale hlavní jsou lidi. Ti dokážou Laru opravdu naštvat - taky podle toho dopadnou. Kdo se postaví proti Laře, společné setkání většinou nepřežije. Každý si oblíbil někoho. Já mám nejradši Doppelganger. Kdo ale vyhraje skutečný souboj mezi charaktery záporných postav, to rozhodněte vy. Aby se vám lépe rozhodovalo, dám vám tu obrázky na výběr:

Jacqueline Natla:

Amanda Evert:

Pierre DuPont:

Larson Conway:

Shogo Takamoto:

James W. Rutland:

Jerome Kid:

K. K. Kold:

Doppelganger:

Kdo vyhraje? Kdo je nejlepší? :)

Která Lara Croft je nejhezčí?

22. ledna 2012 v 1:17 | tombraider.ng
Od roku 1996 uplynulo již celkem hodně let. Za tu dobu také vyšlo několik her Tomb Raider. V žádném díle nesmí chybět hlavní postava - Lara Croft. Z hranaté Lary se stala nádherná žena. V každém díle vypadá jinak, něco se na ní změnilo.
Ale kteá je ta nejhezčí? Každá má něco do sebe, ovšem jen jedna může mít největší počet hlasů. Která? To už záleží na vás. Stačí se podívat na obrázky a vybrat si jednu Laru, která bude ta nej. Klasika je sice klasika, ale nevybírejte jen podle toho, který díl vám nejvíc přirostl k srdci, vyberte tu, která se vám zdá nejhezčí. Potom vyhlásím vítězku. :)
Tady máte obrázky, podle kterých se rozhodnete:
TR 1:

TR2:

TR3:

TR4:

TR5:

TR6:

TR7:

TR8:

TRA:

LC:GoL:

TR9:

Tak co? Která je nejlepší? Já osobně jsem pro TR: Underworld a TR9..ale spíš pro tu z TRU.. :)

Lara se objeví opravdu všude..

22. ledna 2012 v 0:42 | tombraider.ng |  Zajímavosti TR
Tak jsem zase brouzdala po internetu a čekala jsem, co najdu tentokrát. A hledání se vyplatilo..našla jsem obrázek, který senad pozná každý. Ale, je tam maličkost, která stojí za povšimnutí. Nebudu dlouho napínat..našla jsem obrázek Avatara. Ten film je celkem známý..a hlavní modré postavy taky. Ovšem jedna postava je neznámá...pro film.
Lara se dostane všude...na auta, do reklam, na hrníčky, tašky, na dortech i v Avatarovi. Nevěříte? Věřte! Obrázek to totiž potvrzuje. Možná by z toho byl dobrý film, kdyby se do něj připojilo několik dalších postav z Tomb Raiderů.. :)

...............................................