Jelikož nejde upravit profil, nemůžu to aktualizovat...
BLOG V REKONSTRUKCI - ČLÁNKY, INFORMACE, RUBRIKY, OBRÁZKY...
Mám v plánu totálně překopat design a články, menu...blog čekají velké změny! :)
PŘIDÁVÁM OBRÁZKY, UPRAVUJI ČLÁNKY...


Slohovka - p.uč. mi nevěřila!

13. prosince 2011 v 18:19 | tombraider.ng |  Různé...blbosti
(8.A) Stalo se to jednoho dne ve středu. Ten den máme Čj/sloh. Psali charakteristiku literární postavy a já si vybrala Laru Croft.Ostatní už dostávali své slohovky, jen já jsem ji ještě musela napsat, protože když se psala, tak jsem zrovna chyběla. Měla jsem toho hodně, takže jsem to nestihla napsat. Nemohla jsem to ani dopsat, ale měla jsem to na papíře předepsané, takže p.uč. si to vzala i s papírem. Dala mi sice 1, ale prý že si není jistá, zda to jsou má slova. To mě trochu překvapilo, ještě nikdy se mi to totiž nestalo. Řekla jsem jí, že jsem to psala já (doopravdy jsem to psala skoro celý den - chvíle od příchodu ze školy až do doby, kdy šla ségra spát), tak mi ukázala na některé slova v té slohovce a měla jsem ji je vysvětlit. Už nevím, co všechno tam bylo, ale pamatuku si, že tam bylo slovo artefakt a relikvie. No, doufám, že mi potom uvěřila.. :)
Jo a při psaní jsem to trochu upravovala, dělám to tak se vším, když to opisuju a je to má práce. I se svou "knihou" (víc v rubrice MY OWN STORY). Odstavce jsem si označila až ve škole - na tom papírku..Tady je slohovka, vy byste mi věřili, že jsem to psala já?

SLOHOVKA
LARA CROFT
Pro tuto slohovou práci jsem si vybrala Laru Croft. Oblíbila jsem si ji již před několika lety a dosud jsem si žádnou jinou postavu neoblíbila tolik, jako ji. Někteří ji znají z PC her, komiksů, knih, nebo filmů. Já osobně nejvíc z počítačových her. Každý má na ni zcela odlišný názor a každý by mohl její povahu popisovat jinak. Mj. Lara se narodila v Anglii Lordu Richardu Croftu a Lady Amélii Croftové, majitelům ohromných sídel, které Lara po jejich smrti zdědila.
Lara má štíhlou postavu. Její vlasy jsou zabarvené do hněda, stejně tak její oči. Její účes a většinou spletený cop je pro ni jeden z typických faktorů, mezi které patří také dvě pistole, baťůžek a vysoké boty. Většinou je zobrazována v šortkách a tílku, nebo velmi krátkém tričku. Oblečení nosí takové, které by se jí dobře nosilo a nebránilo v jejích dobrodružstvích a soubojích. Co se dovedností týče, je až neuvěřitelné jak dokáže být zdatná. Umí nejrůznější kotouly a salta a to různě uspořádaná a dlouhá, také umí vyšplhat na nejrůznější tyče a sloupy, záhy se na ně postavit a balancovat na jejich špičce, otáčet se na hrazdách a skákat z nich na pevninu nebo na další hrazdy, a pokud jsou o něco dál, může se na hrazdu postavit, chodit po ní a na tu vzdálenější hrazdu doskočit. Problém ji nedělají ani jakékoli římsy - ať už jsou menší, nebo větší - neboť se dokáže na ně vytáhnout a skočit z nich, nebo se po nich jen pohybovat, skákat na další a podobně. Pokud se v její cestě objeví nějaká voda, jedno jestli je to jezírko, moře nebo oceán, protože pokud jí právě voda brání v pokračování ve své cestě, je ochotna do ní skočit v jakémkoli stavu a udělá cokoli proto, aby se dostala dál. Třeba si vezme i dýchací přístroj pro případ, že by musela zvládnout větší vzdálenost a nestačil jí dech. Nepřátel, ať už jsou v podobě zvířat nebo lidí, bývá v každém dobrodružství celkem dost. Lara se jich ale bát nemusí, protože její dva pomocníčci (někdy jsou třeba i tři nebo čtyři) ji v nebezpečí nikdy nenechají. Jsou to její dvě pistole a někdy i jiné, většinou střelné zbraně (např. brokovnice, SMG, harpuna nebo cokoli jiného - dokonce i tyč, později použitá jako hrazda), nejoblíbenější ráží je 9mm a Desert Eagle. Ovládá několik bojových umění, které uplatní hlavně v přítomnosti lidských nepřátel. Její dovednosti jsou tedy opravdu skvělé, ať jde o fyzickou zdatnost, vědomosti, či dokonce uhýbání před olověnými kulkami nebo dokonce Tyranosaurem.
Je chytrá a vzdělaná a díky rodinnému bohatství si mohla dovolit studovat na nejlepších školách, nejen v její rodné Anglii, takže se dá nyní nazvat chodící encyklopedií, takže se dokáže vypořádat s jakoukoli hádankou a to jak fyzickou tak vědomostní i logickou. Její povaha je spíše tichá, má ráda své soukromí a samotu, ale společnost dobrých přátel nikdy neodmítne. Miluje historii i mytologii, o kterou se zajímá již od mládí a je výborná a úspěšná archeoložka. Její vědomosti z oblasti historie a mytologie se jí hodí nejen ve zkoumání starověkých míst a artefaktů či relikvií, ale také při řešení různých hádanek a čtení starověkých textů a map. Nejčastěji, pokud by nebyla doma, byste ji našli v nějaké staré a zapomenuté hrobce. Do všeho se vrhá po hlavě, aniž by někdy přemýšlela o následcích. To ji mnohdy zavádí do nebezpečí, často bývá i v ohrožení života. V takových situacích umí ale zachovat ledový klid. Stojí pevně nohama na zemi, i když dokáže být i s hlavou v oblacích a to někdy i doslova. Má železnou vůli a to co si umane, to také získá a to i za okolností, že by musela někoho odstranit ze své dobrodružné a nebezpečné cesty. Její inteligence přesáhla i bosse Yakuzy, královnu Atlantidy, či čínský gang Shay Ling. Lara Croft dokáže být vtipná dokonce i v ohrožení života, nebo jakémkoli jiném nebezpečí (např. když ji chtěl zabít Dr. Jonathan Reiss, nebo při prvním setkání s její největší protivnicí Natlou v Underworldu - hra). Řekla, že základ etikety je taky to, že na večírek se nikdy nemá chodit s prázdnýma rukama - to ale pojala poněkud svým způsobem, a to tak, že místo nějakého dárečku si s sebou přinesla dvě pistole Desert Eagle a hned je také využila. Šikovná je i v oblasti rychlého rozhodování, které často potřebuje a často si tím zachrání život. Má talent na likvidování a ničení věcí, který ovšem používá celkem dobře a hodí se. Je vytrvalá a nic ji jen tak neodradí.
Ostatní osoby se k ní chovají buď pěkně, nebo zle. Samozřejmě záleží na tom, jestli je na straně Lary nebo na straně zla. Její dva největší přátelé jsou její komorník Hillary a počítačový expert Bryce a popřípadě Kosa, původem pravděpodobně z Afriky. Ostatní jsou proti ní. Mezi nimi je například Dr. Jonathan Reiss, Čen Lu a další (ve hře - Jacqueline Natla, Amanda Evert, Larson Conway, Pierre DuPont, Shogo Takamoto, James Rutland…) Lady Croftová málokdy odpovídá na všetečné otázky médií a její práce i život jsou zahaleny tajemstvím. Rozhodně je jednou z nejtajemnějších a zároveň nejúžasnějších žen současnosti (samozřejmě nejúžasnější žena současnosti je i moje mamča).
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 larapcroft larapcroft | E-mail | Web | 28. března 2012 v 15:27 | Reagovat

ta poslední věta je krásná :D  ale všechny jsou perfektní! já bych takovou slohovku nedokázala napsat ;-)

2 NikiRaider NikiRaider | Web | 29. března 2012 v 17:10 | Reagovat

[1]: Děkuju :))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama