Jelikož nejde upravit profil, nemůžu to aktualizovat...
BLOG V REKONSTRUKCI - ČLÁNKY, INFORMACE, RUBRIKY, OBRÁZKY...
Mám v plánu totálně překopat design a články, menu...blog čekají velké změny! :)
PŘIDÁVÁM OBRÁZKY, UPRAVUJI ČLÁNKY...


Perličky

16. prosince 2011 v 15:55 | tombraider.ng |  Různé...blbosti
Takže tu je pár perliček..nejen z dějepisu..a když jednouv dějepise Pepa něco řekl, celá třída vybuchla smíchy..možná se smát nebudete, ale kdyby jste u toho byli, tak se určo taky smějete.. :)

Tak třeba v přírodopise jsme se dozvěděli nové věci..třeba, že krtek je šelma nebo že medvěd je typická kočkovitá šelma..
V dějepise je nejvíc perliček..tam je taky velká sranda..patří do mých oblíbených předmětů..a ne jen kvůli perličkám..ale novinka je třeba, že v klášterech žijí jeptišky, ale i jeptišové..nebo celibát je oblek pro muže (je to pohlavní zdrženlivost - důkežitá třeba v klášterech, v různých náboženství, nebo co já vím..), existoval dýňový mor (nwm co tam mělo být, ale dýňový nebyl.. :)), renesance a humanismus kladl důraz na přirození (má tam být přirozenost :)), renesance vznikla v Rusku, mezi renesanční umělce patří Leonardo DiCaprio (bez komentáře.. xD),nebo třeba žil umělec Mikoláš Konopník (doopravdy se jmenoval M. Koperník)...
No, a teď jen takové různé hlášky, co poletují vzduchem.. :) Takže..doopravdy lidé ve středověku považovali umývání se a koupání jako něco nepřípustného..koupali se možná tak jednou do roka..odpadky házeli na ulici..apod., proto si šlechta a panovníci stavěli své panství daleko od měšťanstva (tzn. od normálních poddaných lidí)..ani se jim nedivím, ani si neumíte představit ten smrad..já ale taky ne, radši ani nechci..no, a proto, když třeba nakupujete a stojíte frontu v řadě, nebo jedete v tramvaji a podobně, může se stát, že potkáte nějakého ožralce nebo bezdomovce..a cítíte jeho poznávací znamení - smrádeček..FUJ! Takže když to tak shrnu,znamená to, že bezdomovec v tramvaji je jen LEHKÝ závan středověku.. :))
Nebo už nevím v čem to bylo, ale někdo se ptal, jestli může jít na wecko a p. uč. mu řekla "Běž, ať tady neloužičkuješ.." :)
No, ale úplně první místo obdrží hláška z dějepisu, kterou již jmenovaný Pepa vykřikl, protože bylo něco podobného jako medúsa na obrázku.. to bylo fakt super.. Takže..víte všichni kdo je to medúsa? (-myslím, že se to tak píše...) No, byla v řecké mytologii, měla místo vlasů hady a zabíjela pohledem..tak něco podobného (byť jen malá hlava, ale šlo to poznat) bylo v dějepisu na interaktivní tabuli..a Pepova vítězná hláška zní: "Jé to je tá sépie co měla hady na hlavě!" Po téhle hlášce jsme byli všichni mrtví, dokonce i p.uč.! jj to bylo fakt super no.. :)
A co vy? Která perlička se vám líbila nejvíc?

Pro srovnání: sépie a medúsa: a
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama